فایل سلBlog Term

هفته دفاع مقدس مبارك باد  

دستاوردهاي دفاع مقدس
پرسش و شبهه ديگرى که برخى درباره جنگ و دفاع مقدس مطرح مى کنند اين است که: «بخش اعظمى از عقب ماندگى ما ناشى از جنگ مى باشد که اگر اين نبود امروزه ما در راه توسعه خيلى سريع تر حرکت مى کرديم اما خسارات ناشى از هشت سال جنگ سبب شد ما کشورى عقب مانده باقى بمانيم.» در اين خصوص لازم دانستيم ثمرات دفاع مقدس را مورد نقد و بررسى قرار داده تا ميزان صحت و سقم اين مدعا ثابت گردد.

ادامه مطلب  

 

چرا آغاز جنگ را هفته دفاع مقدس مي ناميم؟اساساً هرکشوري پايان جنگ ويا هر بحراني را گرامي مي دارد. مگر در پايان هشت سال دفاع مقدس ما پيروز مطلق ميدان نبرد نبوده ايم؟ که شروع جنگ که از تلخ ترين روزهاي دفاع مقدس است را گرامي مي داريم. در اين مقاله ما سعي مي کنيم که به اين مساله بپردازيم که چرا هفته اول جنگ به نام دفاع مقدس نام گذاري شده است؟

ادامه مطلب  

نمایشگاه به مناسبت هفته دفاع مقدس  

 
کتابخانه عمومي مصلحيان در هفته دفاع مقدس نمايشگاهي از عکس، سي دي ،نشريات،کتاب و ..... ويژه دفاع مقدس جهت بازديد علاقمندان در محل کتابخانه داير کرد.
 
 
 

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس  

هفته دفاع مقدس هفته دفاع مقدس در تقويم جمهوري اسلامي ايران به هفته آغازين جنگ ايران و عراق اطلاق مي‌شود و از ۳۱ شهريور تا ۷ مهر ادامه دارد.[۱]وجه تسميهدرباره علت نام‌گذاري هفته اول جنگ به عنوان دفاع مقدس وب‌گاه ساجد (وب‌گاه رسمي دفاع مقدس مي‌گويد)هر چند شروع جنگ تلخ بود. اما اين تلخي شيريني را به اين مردم هديه داد که در حالت عادي براي رسيدن به آنها بايد قرنها تلاش کرد. برپايه فرمايش حضرت امام خميني قدس سره که فرموند جنگ تا پايان رفع فتنه بن

ادامه مطلب  

هفته ی دفاع مقدس  

هفته ي دفاع مقدس را به همه ي کساني که در جبهه ها براي دفاع از اسلام و کشورمان تلاش کردند و با دشمنان مان جنگيدن تبريک مي گويم مخصوصا به عمويم (مختار عباسي)

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس  

در دوران دفاع مقدس راه رزمندگان ما مقدس بود و آنها براي دفاع از سرزمين مقدس خود با سلاح مقدس ايمان، ايثارگري و رشادت داشتند .
در دفاع مقدس ما نه زير بار ظلم رفتيم و نه ظلم کرديم. به اسراي عراقي در ايران ظلم نشد، اما آزادگان ما درعراق مورد ظلم و ستم قرار گرفتند.هفته دفاع مقدس با ياد ياران، هشت سال دفاع مقدس و 34 سال مقاومت و ايستادگي خواهد بود،  برنامه‌هاي دفاع مقدس از 31 شهريور تا 6 مهر برگزار مي‌شود.
 
تصاوير دفاع مقدس:
 

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس يعني چه؟  

هفته دفاع مقدس يعني چه؟    براساس برنامه‌ها و تقويمي که طي 31 سال گذشته در کشور به اجرا درآمده است؛ هفته دفاع مقدس از 31 شهريور ماه يعني روزي که در سال 1359 کشور جمهوري اسلامي ايران مورد حمله سراسري ارتش تحت فرماندهي صدام حسين قرار گرفت؛ آغاز مي‌شود. اگرچه در طول سال و به مناسبت سالگرد عمليات‌هاي مختلفي که طي هشت سال انجام شده است؛ برنامه‌‌هايي تدارک و به اجرا در مي‌آيند اما معمولا در اين هفت روز برنامه‌ها گسترده‌تر و غني‌تر ارائه مي‌شون

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد  

به مناسبت هفته دفاع مقدس نمايشگاه آثار دفاع مقدس در کتابخانه ارمغان برپا شد .
جناب آقاي عبدرحمان مرادي نيا رئيس کتابخانه هاي عمومي شهرستان اظهار داشتند
هفته دفاع مقدس يادآور خون‏هاي مقدسي است که در پاي شجره طيبه انقلاب اسلامي ريخته شد. فرزندان جبهه و شهادت اطاعت را عبادت مي‏بينند. وارثان دفاع مقدس عزت جهاد را با ذلت در خانه نشستن عوض نمي‏کنند. ايستادگي آنها نشستگان تاريخ را به قيام وا مي‏دارد و اين پيام بزرگ دفاع مقدس است.

 
 
 
 

ادامه مطلب  

دفاع مقدس  

هفته دفاع مقدس يادآور خونهاي مقدسي است که در پاي شجره طوباي انقلاب اسلامي ريخته شد.فرزندان جبهه وشهادت اطاعت را عبادت مي بينند.وارثان دفاع مقدس عزت جهاد را با ذلت در خانه نشين عوض نمي کنند.ايستادگي آنها نشستگان تاريخ را به قيام وامي دارد واين پيام بزرگ دفاع مقدس است.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس  

 
هفته دفاع مقدس در تقويم جمهوري اسلامي ايران به هفته آغازين جنگ ايران و عراق اطلاق مي‌شود و از ۳۱ شهريور تا ۷ مهر ادامه دارد.
درباره علت نام‌گذاري هفته اول جنگ به عنوان دفاع مقدس وب‌گاه ساجد (وب‌گاه رسمي دفاع مقدس مي‌گويد)
هر چند شروع جنگ تلخ بود. اما اين تلخي شيريني را به اين مردم هديه داد که در حالت عادي براي رسيدن به آنها بايد قرنها تلاش کرد.
برپايه فرمايش حضرت امام خميني قدس سره که فرموند جنگ تا پايان رفع فتنه بنابراين ما نمي توانيم پا

ادامه مطلب  

نمونه ای از شعر دفاع مقدس  

نمونه اي از شعر دفاع مقدس در هفته ي دفاع مقدس از محمد رضا عبدالملکيان :سروده هايي که غم فقدان  عزيز يا عزيزان وشخصيت هايي را باز مي گويد...

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس  

هفته دفاع مقدس رابه همه رزمندگان ايثارگران وخانواده    شهدا تبريک
ميگوييم                                                                                         

.                                                                                                  
شهيدم شرمندتم

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد.  

 سلام بر شهدا ، ستاره‌هاي درخشاني که در عرش آسمان نورافشاني مي‌کنند. سلام بر ،  امام شهيدان که نام بلندش و فرماندهي بي‌بديلش در دفاع مقدس براي همه ما عجين شده است. درود بر آزادگان مقاوم و سرافرازان ميهن اسلامي و عرض ارادت و اخلاص خدمت محضر مقام معظم رهبري که خود نشان جانبازي را در سينه دارند .
هفته دفاع مقدس گرامي باد.
 

ادامه مطلب  

ضرورت مقابله با تحریف و مبالغه گویی در خصوص دفاع مقدس  

ضرورت مقابله با تحريف و مبالغه گويي در خصوص دفاع مقدس


شاکله کليه رفتارها و تفکرات ما در دوران هشت سال دفاع
مقدس هم در سطوح فردي و هم در سطوح سازماني و در حوزه هاي مختلف سياسي،
نظامي، اجتماعي و فرهنگي بر سه رکن استوار بود: معنويت، حماسه و عقلانيت.


خبرگزاري دفاع مقدس: سرلشکر غلامعلي رشيد جانشين ستاد کل نيروهاي مسلح در
سرمقاله اختصاصي در خصوص هفته دفاع مقد

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس بر حماسه آفرینان مبارک باد  

فرارسيدن
هفته دفاع مقدس سالروز آغاز ايثارگري ها و از جان گذشتگي هاي دليرمردان
ايران اسلامي رو گرامي مي دارم و به روح پاک شهدا و امام شهدا سلام و صلوات
مي فرستم

ادامه مطلب  

آتش بس روزنامه ها با دفاع مقدس  

سلامامروز هشتم مهر ماه است.تنها يك روز از هفته اي كه هشت سال جنگ تحميلي را در آن جاي داده اند مي گذرد.امروز از 23 روزنامه اي كه عناوين دفاع مقدسي آنها را يادداشت كردم تنها پنج روزنامه و آن هم چون ستوني مخصوص دفاع مقدس داشتند، به جنگ تحميلي پرداخته بودند.نمي دانم به اين حالت چه مي شود گفت؛ هرچه هست من اسم «آتش بس روزنامه با دفاع مقدس» را برايش انتخاب كرده ام.راستي مي داستيد جنگ تحملي يك روز پس از روز جهاني صلح آغاز شد؟!

ادامه مطلب  

دفاع مقدس  

سلام....
چه قدرخوب که اوايل مهر اوايل مدرسه باهفته دفاع مقدس شروع ميشه......
چه قدرخوب که دراوايل مدرسه ها بوي شهدا رامي دهند....
چه قدرخوب که دراوايل حرف ازدفاع مقدس آسماني هاست....
چه قدرخوب که....
چه قدرخوب که....
هفته دفاع مقدس مبارک باد....
آه اي شهادت       
                       هردم به يادت
                                                       التماس دعا
                                                                         

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامي باد  

 
سجادعبدالله زاده مسئول بسيج دانشجويي ضمن تبريک و گراميداشت اين ايام در خصوص برنامه هاي فرهنگي تدارک ديده شده اظهار کرد: بزرگداشت هفته ي دفاع مقدس، يادآوري و مرور مداوم و مستمر آن غناي فرهنگي است که در يک دوره ي سخت هشت ساله براي کشور ما به دست آمد و مي تواند پشتوانه ي عملي و نظري استواري براي آينده اين ملت باشد.
وي توضيح داد: انقلاب اسلامي به حيات و نشر و گسترش ارزش هاي دفاع مقدس بستگي دارد و اين دو در واقع لازم و ملزوم يکديگرند و بنابراين حف

ادامه مطلب  

برنامه های هفته دفاع مقدس کانون بسیج فرهنگیان شوش سال 92  

۱- انتشار نشريه دوماهنامه نور ولايت ويژه هفته دفاع مقدس ۲- حضور نيروهاي بسيجي فرهنگي در رژه حماسي در تاريخ ۹۲/۶/۳۱ ساعت ۷ صبح۳- برپايي نمايشگاه عکس هفته دفاع مقدس در تاريخ ۹۲/۶/۳۱۴- نشست فرهنگي سياسي با حضور فرماندار شهرستان در تاريخ ۹۲/۷/۱ ۵- برگزاري مسابقات ورزشي در طول هفته۶- بيان خاطرات هشت سال دفاع مقدس توسط فرهنگيان بسيجي در مدارس در تاريخ ۹۲/۷/۱۷- ديدار با خانواده معظم شهداي فرهنگي در تاريخ ۹۲/۷/۲۸- برگزاري مسابقات قرآن و عترت ويژه فرهنگ

ادامه مطلب  

روستاي نشلج در هفته دفاع مقدس  

هفته دفاع مقدس در روستاي ماپخش كليپي پس از نماز هاي مغرب و عشا در مسجد جامععطر افشاني مزار شهدادر عصر پنجشبه چهارم مهريادواره شهداي روستا در پنجشبه شب يازدهم مهرماه با سخنراني حاج مهدي طائب

ادامه مطلب  

دفاع مقدس......  

هفته دفاع مقدس بر همه دلير مردان عرصه دفاع مبارک...
توپ وتانک و ترکش و تير و تنفگ يادش بخير......جنگ بود در ميان دشت گلگون کفن يادش بخير

ادامه مطلب  

پیام بخشدار کوهنانی بمناسبت زنگ دفاع مقدس در مدارس  

پيام بخشدار کوهناني بمناسبت زنگ دفاع مقدس در مدارس
کوناني نيوز:آقاي همتي بخشدار کوهناني با شرکت در جشن زنگ دفاع مقدس در مدارس ،فلسفه تعليم وتربيت اسلامي را مرهون تلاش ومجاهدت عالمان ودانشمندان دانستند ومديران آموزش وپرورش را به تلاش بي وقفه جهت خلق نو آوري وابداع علوم وفنون روز دنيا دعوت نمودند ودر ادامه با تبريک هفته دفاع مقدس به رشادت هاي رزمندگان اسلام در هشت سال جنگ تحميلي اشاره وسربلندي نظام جمهوري اسلامي را ثمره خون شهدا دانستند و

ادامه مطلب  

اطلاعیه:  

به مناسبت هفته دفاع مقدس نمايشگاه عکس و کتاب دفاع مقدس در دانشگاه پيام نور واحد شوط برپا گرديده و از عموم دعوت مي شود که براي بازديد از اين نمايشگاه حضور بهم رسانند.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد...  

هفته
ي جنگ هفته ي افتخار است، هفته ي مقدس است، در حقيقت جشن است، عيد است و
يک بزرگداشتي است از روحيه ي مردم، ايثار مردم و مقاومت مقدس و دفاع مقدس.
مقام معظم رهبري
پسرم مي پرسد : تو چرا مي جنگي؟
من تفنگم در مشت کوله بارم بر پشت بند پوتينم را ميبندم مادرم آب و آيينه و قران در دست
روشني در دل من ميبارد بار ديگر پسرم مي پرسد: تو چرا ميجنگي با تمام دل
خود ميگويم تا چراغ از تو نگيرد دشمن .

ادامه مطلب  

همزمان با هفته دفاع مقدس مراسم غبار روبي مزار شهداي بهشت اکبردر شهر اهرم  

همزمان با هفته دفاع مقدس مراسم غبار
روبي مزار شهداي بهشت اکبردر شهر اهرم
همزمان با هفته دفاع مقدس مراسم غبار
روبي مزار شهداي بهشت اکبر شهر اهرم درچهارم مهرماه مدرسه علميه ريحانة النبي
شهرستان تنگستان جهت تجديد پيمان باشهدا برسر مزار شهدا شهر اهرم  حضور پيدا کردند.
به
گزارش خبرنگار مدرسه حوزه علميه ريحاة النبي ،به مناسبت فرارسيدن هفته دفاع مقدس وگراميداشت
ياد شهدا، جانبازان ، ايثارگران و آزادگان طلبه هاي مدرسه  حوزه علميه ريحانة النبي

ادامه مطلب  

مصاحبه با خبرگزاری تسنیم  

سعيدي راد:‌ بايد از دريچه‌هاي تازه به دفاع مقدس نگاه کرد عبدالرحيم سعيدي‌راد ديگر شاعري است که معتقد است مقايسه شعر دفاع مقدس دهه 60 و 70 با شعر دفاع مقدس دهه 80 و 90 صحيح نيست،‌ وي مي‌گويد: هر دهه‌اي شعر مخصوص به خود را دارد‌، طبيعي است که دهه 60 که شاعران با جنگ به طور مستقيم در ارتباط بودند،‌ شعرهاي دفاع مقدس به لحاظ کمي در اوج باشند،‌ اما در دهه 70 نيز شعر دفاع مقدس با رويکردي ديگر به حيات خود ادامه داد،‌ پس از آن هر چه از سال‌هاي اتمام جنگ

ادامه مطلب  

برگزاری مراسم هفته دفاع مقدس  

  به مناسبت گراميداشت هفته دفاع مقدس:انجمن اسلامي ميره اي برگزارمي نماييدنمايشگاه عکس دفاع مقدس ومراسم گراميداشت هفته دفاع مقدس سخنران:برادرشعباني (ازفرماندهان هشت سال دفاع مقدس)زمان :سه شنبه ساعت ۸صبح درمحل حياط دبيرستان ميره اي                      ضمنا اين مراسم به همت انجمن اسلامي ميره اي ومسئول انجمن دبيرستان ميره اي برگراز ميشود 

ادامه مطلب  

دفاع مقدس  

«آنچه مهم است اين است كه ملت ايران اين مقطع تاريخىِ حساس - مقطع دفاع مقدس - را هرگز فراموش نكند و سالهاى پرمحنت، ولى پرافتخار دوران جنگ تحميلى را هرگز از ياد نبريد. اين آمدنها، اين اظهار ارادتها، اين يادبود گرفتنها، كمك ميكند به اينكه اين يادها در ذهنها زنده بماند.» ۱۳۸۹/۰۱/۱۱پيشخوان | مطالعه بيشتر درباره «دفاع مقدس»ثبت خاطرات دفاع مقدس؛ مطالبه رهبر انقلابكليپ: قهرمانان

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس  

باسمه تعالي
هفته دفاع مقدس پاسداشت ارزش هاي والاي انقلاب اسلامي و
تداعي ياد و خاطرات ايثارورشادت امت شهيد پرور ايران اسلامي در دوران دفاع
مقدس گرامي باد.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد...  

بزرگداشت هفته ي دفاع مقدس نه به عنوان يک بزرگداشت صرف يادآوري
خاطرات مربوط به دو دهه ي پيش ، بلکه محملي براي بارور ساختن جريان و مرامي
است که حالا ديگر به شالوده ي اساسي نظام کشور  تبديل شده است. بزرگداشت
هفته ي دفاع مقدس، يادآوري و مرور مداوم و مستمر آن غناي فرهنگي است که در
يک دوره ي سخت هشت ساله براي کشور ما به دست آمد و مي تواند پشتوانه ي
عملي و نظري استواري براي آينده اين ملت باشد. پشتوانه اي آکنده از شهامت ،
ايثار ، حماسه و ايمان. هر گو

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس بزرگداشت فرهنگ ارزشها  

هفته دفاع مقدس بزرگداشت فرهنگ ارزشهابزرگداشت هفته ي دفاع مقدس نه به عنوان يک بزرگداشت صرف يادآوري خاطرات مربوط به دو دهه ي پيش ، بلکه محملي براي بارور ساختن جريان و مرامي است که حالا ديگر به شالوده ي اساسي نظام کشور  تبديل شده است.بزرگداشت هفته ي دفاع مقدس، يادآوري و مرور مداوم و مستمر آن غناي فرهنگي است که در يک دوره ي سخت هشت ساله براي کشور ما به دست آمد و مي تواند پشتوانه ي عملي و نظري استواري براي آينده اين ملت باشد. پشتوانه اي آکنده از شه

ادامه مطلب  

سخنرانی به مناسبت هفته دفاع مقدس  

 با توجه به نزديک شدن به سالروز حمله وحشيانه رژيم بعث و آغاز دفاع مقدس ، پايگاه بسيج حضرت معصومه (س) براي زنده نگه داشتن ياد و خاطره ي سالهاي دفاع مقدس و براي برنامه ريزي فعاليت هاي پيش بيني شده در هفته دفاع مقدس اقدام به برگزاري جلسه اي نمود . همچنين در اين جلسه حاضرين از سخنراني يادگار جبهه و جنگ ، جناب سرهنگ عباس رئيسي بهره مند شدند . ايشان علاوه بر ارشادات لازم جهت بهتر انجام شدن فعاليت هاي پايگاه هاي بسيج به خاطره گويي از فعاليت هاي زمان ج

ادامه مطلب  

صبحگاه مدرسه شهید چمران مبارک آباد  

در صبح روز دوم از هفته دفاع مقدس فرمانده محترم حوزه شهيد بهشتي منطقه خير آقاي علي شاهسوني در مدرسه شهيد چمران روستاي مبارک آباد حاضر شد و در جمع صميمي دانش آموزان به خاطره گويي از دوران دفاع مقدس و خاطرات جنگ تحميلي پرداخت . شاهسوني گفت : از مهمترين اساس پيروزي رزمندگان دوران دفاع مقدس ايمان بخدا . داشتن روحيه شهادت طلبي و اتکا به نيروي ايمان بود . در مراسم صبحگاه با دانش آموزان مدير و معلمان مدرسه شهيد چمران حضور داشتند .

ادامه مطلب  

«خاک تشنه» روایت زندگی روحانی مستبصر شهید ترکمن  

شعباني برنده جايزه بهترين کارگرداني در چهارمين جايزه بزرگ شهيد آويني از
ساخت مستند «خاک تشنه» درباره يک مبلغ شهيد مستبصر از اهل تسنن خبر داد.اين مستند را
انجمن سينماي انقلاب و دفاع مقدس توليد مي‌کند. محمدعلي شعباني،
کارگردان مستند «ملي بدون کارت» در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگي خبرگزاري
تسنيم درباره مستند جديدش که در حال تدوين است گفت: «خاک تشنه» مستندي
درباره «ابوبکر عنق» يکي از روحانيون اهل تسنن است که در دفاع مقدس به
شهادت رسيد و با

ادامه مطلب  

گزارش برنامه های هفته دفاع مقدس  

به مناسبت هفته دفاع مقدس نمايشگاهي از آثار اعضاي کودک و نوجوان با موضوع جنگ تحميلي به صورت نقاشي و خوشنويسي در معرض ديد دانش آموزان قرار گرفت و به معرفي ديواري کتاب تانک آرزوها( طنز نوجوان )  همچنين شخصيت شهيدان باکري به صورت ديواري پرداخته شد و درهفته ي دفاع مقدس  کودکان و نوجوانان به بازديد از اين نمايشگاه پرداختند که مربيان مرکز ضمن معرفي وقايع جنگ ، به معرفي شهداي جنگ (فرماندهان)پرداختند و مسابقه حضوري با همين موضوع برگزار مي کردند

ادامه مطلب  

بزرگداشت هفته ی دفاع مقدس و یادوخاطر شهیدان انقلاب اسلامی ایران را گرامی میداریم  

بزرگداشت هفته ي دفاع مقدس نه به عنوان يک بزرگداشت صرف يادآوري
خاطرات مربوط به دو دهه ي پيش ، بلکه محملي براي بارور ساختن جريان و مرامي
است که حالا ديگر به شالوده ي اساسي نظام کشور  تبديل شده است. 

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس یادآور حادثه ای عظیم درسیر انقلاب ملت ماست  

هفته دفاع مقدس يعني بازخواني ومرور
خاطرات تلخ وشيرين دفاع ملتي که خواهان زندگي آبرومندانه بوده واز سوي
دشمنان قسم خورده اش مورد هجمه همه جانبه قرار گرفته بود.ه اجرا درمي آيند
اما معمولا دراين هفت روز برنامه ها گسترده تر و غني تر  ارائه مي شوند.
هفته دفاع مقدس يعني همه ما از هر قوم
وقبيله و دين ومذهب و هرکجاي اين سرزمين هستيم؛مديون  و وامدار خون سرخ
شهداء؛ تحمل شدائد جانبازان؛ صبر ومقاومت آزادگان؛حماسه آفريني رزمندگان و
بزرگواري خانواد

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد  

هفته دفاع مقدس نماد ايستادگي حق در برابر شياطين جهاني است
هفته دفاع مقدس در تقويم جمهوري اسلامي ايران به هفته آغازين جنگ ايران و عراق اطلاق مي‌شود و از ۳۱ شهريور تا ۷ مهر ادامه دارد.
رئيس ستاد مرکزي بزرگداشت هفته دفاع مقدس:
شعار امسال هفته دفاع مقدس درس ها و عبرت ها از وقايع جنگ تحميلي است
سردار سرتيپ بسيجي دكتر بهمن كارگر گفت: اگر بتوانيم درس ها و عبرت هاي دفاع مقدس را تبيين كنيم به بزرگترين موفقيت دست پيدا كرده ايم. نشست خبري ستاد مركزي بز

ادامه مطلب  

گرامیداشت هفته دفاع مقدس  

هفته دفاع مقدس " يادآور رشادت هاي بسيجيان ُ رزمندگان ُ جهادگرانُ غيور مردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي وارتشيان سلحشور بر عموم حماسه سازان مبارک باد.

ادامه مطلب  

شعارهای هفته دفاع مقدس  

دفاع
مقدس
دفاع مقدس، نام آشناترين واژه در
قاموس حماسه هاي عزت آفرين ايران است که خاطرات دلاوري هاي آن، در تاريخ شکوهمند
اين ديار به يادگار خواهد ماند.
زيباترين فصل اين فرهنگ، خالقان اين
حماهس عظيم اند که با صلابت اراده و نور ايمان، رهنورد راه مقدّسي شدند که پاداش
آن، جاودانگي و بقا بود.
نماد
استقامت
جنگ تحميلي عراق عليه ايران، تنها
جنگ دو کشور نبود، بلکه جنگ ابرقدرت هاي دنيا با ايران بود و اگر همان از اين
جنگ به عنوان حماسه بزر

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد  

هفته ي جنگ هفته ي افتخار است، هفته ي مقدس است، در حقيقت جشن است، عيد است
و يك بزرگداشتي[ است] از روحيه ي مردم، ايثار مردم و مقاومت مقدس و دفاع
مقدس. (امام خامنه اي)

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس  

طبق برنامه هاي پيشنهادي در مراسم رژه توسط نيروهاي بسيج سپاه شهرستان فامنين در تاريخ ۹۲/۷/۲   اداره ورزش و جوانان از ورزشکاران جانباز دفاع مقدس تقدير بعمل مي آورد .

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس گرامی باد  

حضرت امام خميني(ره)
ما در جنگُ پرده از چهره تزوير جهان خواران کنار زديم.
مقام معظم رهبري(مدظله العالي)
حماسه ملت ايران در دفاع مقدس نمايشگر قله ظرفيت انساني مردم اين سرزمين خدايي است.

ادامه مطلب  

هفته دفاع مقدس  

بدي کرديم، خوبي يادمان رفت
ز دلها لاي روبي يادمان رفت
به ويلاي شمالي خو گرفتيم
شهيدان جنوبي يادمان رفت
…شادي روح شهدا “صلوات”
 

ادامه مطلب  

تبریک هفته دفاع مقدس  

فرا رسيدن هفته دفاع مقدس بر تمامي دلاورمردان ايران زمين آنان که هشت  سال مردانه جان فشاني کردند و با نثار خونشان حاضر نشدند يک ذره از خاک ايران اسلامي را به دشمن دهند و بر تمامي بسيچيان مبارک باد.ياد و خاطره تمامي شهيدان هشت سال دفاع مقدس گرامي باد.براي شادي روح شهدا صلوات 

ادامه مطلب  

دفاع مقدس از ديدگاه مقام معظم رهبري  

1 – دوران دفاع مقدس، اوج افتخارات ايران است.«روزنامه كيهان 6/7/73»2 – هنوز قدرشناسي لازم وشايسته‌اي از هشت سال دفاع مقدس ما صورت نگرفته است.«روزنامه كيهان 6/7/73»3 – حماسه هشت سال دفاع مقدس ملت ايران درسي بزرگ براي ملتهاي ديگر جهان است.«روزنامه اطلاعات 30/6/74»4 – پيشرفتهاي كشور از بركات حماسه دفاع مقدس است.«روزنامه اطلاعات 30/6/74»5 – امروز شما و همه مردم ايران و بلكه ملتهاي ديگر بايد از حماسه‌هاي هشت سال دفاع مقدس درس عبرت بگيرند.«روزنامه اطلاعات

ادامه مطلب  

عضویت و نماشگاه در کتابخانه در هفته دفاع مقدس  

اگر تا کنون عضو کتابخانه نشده ايد بشتابيد
کتابخانه شهيدمطهري به مناسبت فرارسيدن هفته دفاع مقدس از کليه عزيزان جهت عضويت در کتابخانه دعوت بعمل مي آورد.
همچنين نمايشگاه کتاب با موضوع دفاع مقدس در کتابخانه داير مي باشد
نشاني: بلوار معلم ، روبروي اورژانس، مجتمع فرهنگي و هنري ارشاد، کتابخانه شهيدمطهري
مدارک عضويت: 
                     فتوکپي شناسنامه
                    يک قطعه عکس
                    5000  ريال حق عضويت

ادامه مطلب  

مطالب مربوط به هفته ی دفاع مقدس  

گزيده بيانات مقام معظم رهبري درباره دفاع مقدس
هفته دفاع مقدس يادآور حادثه‌اى عظيم و به بار نشستن نتايجى عظيم‌تر در سير انقلاب ملت ماست و هيچ گاه از ذهن ملت محو نخواهد شد.هفته‌ى
جنگ در حقيقت هفته‌ى ايثار است، هفته‌ى فداكارى است، هفته‌اى است كه در آن
بزرگ‌ترين آزمايش فداكارانه‌ى ملت ما شكل گرفته است.اين
جنگ آن‏قدر حرف گفتنى دارد كه اگر دهها سال هنرمندان ما و افراد خوش‌ذوق و
با ابتكار بنشينند و در جزء جزء آن كار كنند، باز هم حرف‌هاى گف

ادامه مطلب  

چراغ راه  

 
 بيانات مقام معظم رهبري درباره دفاع مقدس
هفته دفاع مقدس يادآور حادثه‌اى عظيم و به بار نشستن نتايجى عظيم‌تر در سير انقلاب ملت ماست و هيچ گاه از ذهن ملت محو نخواهد شد.اين جنگ آن‏قدر حرف گفتنى دارد كه اگر دهها سال هنرمندان ما و افراد خوش‌ذوق و با ابتكار بنشينند و در جزء جزء آن كار كنند، باز هم حرف‌هاى گفتنى خواهند داشت.ما جنگِ با اين عظمت و پُر از حماسه و حقيقتاً پُر از جلوه‏هاى زيبا و بى‏نظير داشته‏ايم؛ نسل جديد هم از آن خبر ندارد؛ بايد ا

ادامه مطلب  

دفاع مقدس  

هفته دفاع مقدس بر دليرمردان ميدان شجاعت و شهادت مبارک باد.
درباره علت نام‌گذاري هفته اول جنگ به عنوان دفاع مقدس وب‌گاه ساجد (وب‌گاه رسمي دفاع مقدس مي‌گويد)
هر چند شروع جنگ تلخ بود. اما اين تلخي شيريني را به اين مردم هديه داد که در حالت عادي براي رسيدن به آنها بايد قرنها تلاش کرد.
برپايه فرمايش حضرت امام خميني قدس سره که فرموند جنگ تا پايان رفع فتنه بنابراين ما نمي توانيم پاياني براي جنگ (دفاع مقدس)تصور کنيم.امام فرموند جنگ نعمت است.آثار اين

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
فایل سل